вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий